Правила та умови

Механіка проведення конкурсу

Реєстрація учасників конкурсу "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" здійснюється з 1 червня по 04 жовтня 2011 року через конкурсну платформу StairsforDesign (www.stairsfordesign.com).

Увага! Прохання реєструватися на сайті, використовуючи реальні персональні дані, це необхідно для отримання винагороди.

На відміну від попередніх конкурсних заходів для шанувальників каліграфічної культури, відкритий загальнонаціональний конкурс "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" відбувається заради суто практичної мети – створення шрифту для реального вжитку. При цьому конкурс проводиться у співпраці з провідними профільними вищими навчальними закладами України та за участі широкого кола авторитетних практиків і лідерів суспільної думки – завдяки чому він і має реалізувати свою місію: створити не просто мистецько-цінний український шрифт, а конкурентоздатний сучасний продукт, який матиме національний колорит, але при цьому не поступатиметься провідним міжнародним діловим шрифтам.

Крім того, заради забезпечення максимально неупередженого голосування, усі конкурсні роботи надходитимуть на розгляд експертів у режимі інкогніто, в якому автор ідентифікується власним унікальним кодом. Ім'я, яке відповідає даному коду, відоме лише автору та аудиторам. При цьому кожна надіслана на розгляд робота супроводжується параметром, який показує, чи надає автор лише графему, чи графему плюс технологічне втілення.

04 жовтня 2011 року закінчується прийом робіт 1-го етапу. Відбувається відбір 10-ти переможців 1-го туру.

Після оголошення переможця конкурсу, він матиме виконати весь комплекс технічних робіт із розробки шрифту у строк, узгоджений з організаторами конкурсу.

Результати конкурсу та новостворений шрифт "АРСЕНАЛ" буде оприлюднено та викладено для вільного скачування на офіційному сайті конкурсу www.український-шрифт.com.ua.

Фінальний список готових робіт всіх учасників з указанням авторів буде опубліковано після оголошення переможця.

Беручи участь у Конкурсі, учасник тим самим підтверджує свою згоду з правилами даного Конкурсу, а також надає свою згоду на:

-          оприлюднення його конкурсної роботи на сайті

-          експозицію його конкурсної роботи під час проведення звітної виставки

-          використання його конкурсної роботи у каталозі, виданому за результатами проведення Конкурсу

-          передачу всіх майнових прав інтелектуальної власності на сучасний український діловий шрифт “Арсенал”, створений в результаті участі в Конкурсі, відповідно до умов договору, укладеного з учасником у випадку його перемоги у Конкурсі

-          оприлюднення, обробку та використання Організатором наданої учасником інформації з метою реклами проекту

Організатор гарантує конфіденційність інформації, що надається учасниками.

До суми винагороди в Конкурсі “Український шрифт” повністю включена авторська винагорода за передачу всіх майнових прав інтелектуальної власності на сучасний діловий український шрифт “Арсенал”, створений в результаті участі в Конкурсі. Передача прав на використання шрифту здійснюється без обмежень в часі, території та способі використання. Переможець Конкурсу залишає за собою лише право подальшого доопрацювання створеного ним шрифту в знаковому складі гарнітури за мовами, відмінними від запропонованих для розробки у цьому Конкурсі.

Організатор має право у будь-який момент до закінчення Конкурсу змінити умови його проведення або відмовитись від проведення з обов’язковим публічним сповіщенням учасників шляхом розміщення на сайті відповідного повідомлення для всіх учасників.

Призовий фонд конкурсу

Винагорода за перемогу в конкурсі "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" становить 100 000 гривень.

У тому разі, якщо переможець конкурсу не буде в змозі виконати весь комплекс конкурсної роботи, що передбачає створення графеми шрифту у всіх накресленнях та в обох мовних наборах знаків, а також технічне конструювання, - він отримує лише 20% суми винагороди. Решта 80% преміальної суми в такому разі виплачується технічному партнерові конкурсу, що зобов'язаний виконати весь комплекс відповідних конкурсних робіт. Такий розподіл призової суми викликаний необхідністю отримати фінальний продукт в результаті конкурсу.

Крім того, спеціальна премія конкурсу за графему (за результатами першого туру) вручається за найкращу рейтингову роботу (за результатами голосування експертами та дизайнерами, де рейтинг буде визначатися сумою отриманих балів від обох груп) в сумі 15 000 гривень, незалежно від того, чи отримає чи ні дана робота в подальшому головний приз конкурсу.

Конкурсанти, що посядуть 2 та 3 місця за результатами сумарного голосування експертів та дизайнерів, отримають від організаторів конкурсу ліцензійне програмне забезпечення для дизайну шрифтів. Якщо серед призерів буде переможець конкурсу - відповідно він отримає і головний приз і додатковий, тобто призерів буде троє. Якщо переможе учасник, що не посів 1-3 місце за результатами голосування експертів та дизайнерів, разом призових місць буде чотири.

Експертна група та Журі конкурсу

Визначення переможця конкурсу провадиться у два етапи під контролем міжнародних аудиторів відповідно до рішень дворівневого арбітражу.

Перший рівень арбітражу становить Експертна група (фахівці) та дизайнери, другий рівень – Головне журі (користувачі-практики).

На першому етапі конкурсу Експертною групою фахівців у галузі шрифтового мистецтва, графіки, видавничих і комп'ютерних технологій буде здійснено визначення фіналістів конкурсу (до 5 робіт).

Ще 5 робіт буде визначено голосуванням серед самих учасників конкурсу.

Другий рівень відбору та визначення власне переможця відкритого конкурсу "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" буде здійснено за результатами розгляду робіт-фіналістів Головним журі у складі авторитетних користувачів-практиків, вибір яких і зумовить первісне розповсюдження шрифту у професійних колах.

За пропозицією Організаторів конкурсу та членів Головного журі, членів Експертної групи, за попередньою згодою, буде запрошено до складу Головного журі.

Слідкуйте за новинами на сайті конкурсної площадки, можливі зміни умов проведення конкурсу.