Загальна інформація

Тип конкурсу: Відкритий
Головний приз: 100 000 грн.
Спеціальний приз: 15 000 грн.
   
Переможці визначаються: Експертами та журі
Початок реєстрації учасників: 06.06.2011
Закінчення реєстрації учасників: 04.10.2011

 

СУЧАСНИЙ ДІЛОВИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ
«АРСЕНАЛ»

ВІДКРИТИЙ КОНКУРС

підтримуючи та розвиваючі традиції мистецтва каліграфії в Україні, заради поширення української культури в галузі сучасних інформаційних технологій, діловодстві та повсякденному житті

1 червня 2011 р. в Україні під патронатом центру української культури КММК "Мистецький Арсенал" стартує відкритий загальнонаціональний конкурс "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ", метою якого є створення сучасного ділового українського шрифту "АРСЕНАЛ" та забезпечення вільного доступу до його використання.

До участі в конкурсі запрошуються всі охочі професійні об'єднання, компанії та окремі митці, готові долучитися до розвитку історичних українських шрифтових гарнітур, традицій каліграфії, графічних мистецтв та друкарства України.

Ідея проекту

Україна має добру традицію графічних мистецтв та друкарства. Історично в нас існують надзвичайно цікаві та важливі для всієї каліграфічної культури українські шрифтові гарнітури. Однак їх об'єднує один негативний чинник - як одне, так і інше не популяризоване, невідоме широкому загалові та має вкрай обмежене втілення в реальному житті сьогоднішнього українського суспільства.

Місія конкурсу – на основі розвитку традиції культури українського шрифту створити сучасну ділову гарнітуру та забезпечити їй практичний вжиток у бізнесі та державних установах.

Мета конкурсу "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ"

Головною ціллю проведення конкурсу є залучення якомога ширшого кола професіоналів заради створення та розповсюдження нового якісного текстового (набірного) шрифту "АРСЕНАЛ", що найбільшою мірою відповідатиме 3-м ключовим критеріям:

  1. Сучасний.
  2. Діловий.
  3. Український.

Очікувані результати

Основними завданнями проведення конкурсу є розробка конкурентоздатного сучасного ділового українського шрифту "АРСЕНАЛ", викуп відповідних авторських та суміжних прав на нього і подальше активне розповсюдження шрифту в Україні та за її межами на безкоштовній основі.

Йдеться, зокрема, про практичне використання новоствореного шрифту державними установами, популярними вітчизняними медіа, навчальними та науковими інституціями, бізнесом тощо, а в майбутньому також і широкими верствами приватних користувачів з метою ствердження та популяризації української культурної традиції в сфері інформаційних технологій.

Завданням-максимум на середньострокову перспективу є включення шрифту "АРСЕНАЛ" до системних бібліотек комп'ютерних операційних систем Windows, Mac, Linux, що дозволить українському шрифтовому мистецтву посісти гідне місце серед сучасних комп'ютерних гарнітур світу.

Організація конкурсу

Організаторами конкурсу виступають КММК "Мистецький Арсенал", БФ "Мистецький Арсенал" та Конкурсна платформа StairsforDesign. Ідея та ініціатор проведення конкурсу – Михайло Ілько.

Резюме

Загальноукраїнський відкритий конкурс "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" є першим заходом належного масштабу та організації, який забезпечує умови для розробки сучасного ділового українського шрифту найвищого рівня, що відкриє можливості для його розповсюдження, набуття популярності та активного використання в Україні й за її межами, ставши, таким чином, гідною візитною карткою нашої країни та культури у світі сучасних інформаційних технологій.

Окрім того, конкурс "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" покликаний започаткувати собою серію конкурсних та інших заходів, спрямованих на оцифровування історичних українських шрифтів, а також розробку нових шрифтових гарнітур, які відбуватимуться в Україні за підтримки вітчизняного бізнесу та громадськості.